Pakiet mobilności


W niedalekiej przyszłości transport pojazdami powyżej 2,4 tony w transporcie międzynarodowym (busami) czeka prawdziwa rewolucja dzięki Parlamentowi Europejskiemu, który wprowadził w tzw. pakiecie mobilności wymóg zabezpieczenia finansowego, obowiązek licencji na przewóz towarów oraz wyposażenia w tachograf busów powyżej 2500 kg DMC. Krajowi przewoźnicy mogą jeszcze odetchnąć, gdyż ich obowiązek zezwolenia na razie nie dotyczy, ale przewoźnicy wykonujący transport zagraniczny od kwietnia 2022 r. już nie. Zdecydowano też, że od 1 Lipca 2026 r.
Busy z DMC od 2,5 tony powinny być wyposażone w inteligentne tachografy. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami uzyskania licencji, zakupu i montażu tachografów oraz szkoleń dla kierowców z czasu pracy.

ozliczanie BUS

Pomoc w rozliczaniu busów


Nasza firma pomoże Państwu dopasować się do nowych wymogów bezstresowo, służąc pomocą zarówno przy wyrobieniu licencji, zezwoleń dla kierowców (spoza UE)

jak i w szkoleniu kierowców. Już dziś na podstawie kart drogowych, książek czasu pracy czy zapisów z GPS pojazdów, możemy pomóc Państwu rozliczyć diety i koszty delegacji kierowców busa wraz z ryczałtem za nocleg, które stanowią koszty podatkowe dla pracodawców do odpisu, a prawidłowo wyliczona delegacja chroni firmę przed ewentualnymi roszczeniami ze strony pracowników.

Skontaktuj się z nami


Zadzwoń na nr 459 580 850 lub napisz na email: biuro@tachoplus.pl


Dołącz do nas na Facebooku


Polityka prywatności