Rozliczanie czasu pracy kierowców przez pracodawcę jest obowiązkiem ustawowym.
Aby dokonać pełnego rozliczenia czasu pracy trzeba zsumować wszystkie okresy pracy, oraz innej aktywności kierowcy za dany okres rozliczeniowy, uwzględniając dyżury, urlopy, chorobowe, zwolnienia z pracy i inne. Do obliczenia samego czasu pracy najlepiej posłużyć się ewidencją, co do reszty należy odebrać od pracownika odpowiednie zaświadczenia i wnioski.
Jeśli chodzi o samą ewidencję, to ustawa dokładnie określa, w jakiej formie te informację pracodawca ma gromadzić, są to:

  • wydruki danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego
  • pliki pobrane z karty kierowcy i tachografu cyfrowego
  • inne dokumenty potwierdzające czas pracy i rodzaj wykonywanej czynności (lub)
  • rejestry opracowane na podstawie dokumentów, o których mowa wyżej
Dopiero po rzetelnym sporządzeniu ewidencji oraz zebraniu całości dokumentów/wniosków od pracownika, możemy mieć pewność tego, że rozliczenie czasu pracy będzie zawierało komplet informacji dotyczących aktywności kierowcy, potrzebnych do wyliczenia wynagrodzenia. Prawidłowo wykonane rozliczenie, wraz z potwierdzeniem zapłaty, jest najskuteczniejszym sposobem ochrony pracodawcy przed ewentualnymi roszczeniami ze strony pracowników.

Rozliczanie czasu pracy kierowców

W jaki sposób zajmiemy się rozliczeniem czasu pracy kierowców w twojej firmie?


Wybierając nasze usługi klient może całkowicie zdjąć z siebie ciężar, jakim niewątpliwie jest sporządzanie rozliczenia czasu pracy kierowców. Pierwszym krokiem jest zawsze dogłębna i szczegółowa analiza czasu pracy kierowców, umów o pracę oraz dokumentów pracowniczych, co potrzebne jest nam, aby znaleźć konkretną propozycję lub rozwiązanie, które okaże się najbardziej korzystne dla klienta. Mowa tutaj zarówno o zakresie, jak i samej konstrukcji umowy o pracę.

Po dokonaniu analizy przedstawimy sposoby, jak można zminimalizować koszty prowadzonej przez klienta działalności, pozostając jednocześnie w zgodzie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz Unii Europejskiej. Każdego miesiąca nasi klienci otrzymują przygotowaną ewidencję czasu pracy wraz z wnioskami urlopowymi, delegację, szczegółowy rejestr czasu pracy w krajach Unii Europejskiej z wyliczoną płacą minimalną, a także pełny wykaz ewentualnych naruszeń kierowców. Całość wykonana zgodnie z wytycznymi zarówno Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jak i Państwowej Inspekcji Pracy.

Dlaczego rozliczanie czasu pracy kierowców powierzyć właśnie nam?


Jesteśmy firmą, która bardzo dużą wagę przykłada do jakości wykonywanych usług. Szczególnie staramy się, aby każde powierzone nam zadanie było przeprowadzone rzetelnie i zgodnie z wyznaczonymi procedurami i przepisami.
Możemy pochwalić się niemałym, gdyż ponad piętnastoletnim doświadczeniem w branży transportowej. Naszym mottem jest ciągły rozwój - nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i umiejętności, pozostając na bieżąco z pojawiającymi się regulacjami i zmianami w obowiązującym prawie.

Cieszymy się dużym zaufaniem - z naszych usług korzystają małe, dopiero rozwijające się przedsiębiorstwa, która potrzebują pomocy przy nowych wyzwaniach i dopiero poznają się z branżą transportową. Obsługujemy także duże firmy, które z uwagi na ogromne ilości zleceń i innych obowiązków, po prostu nie mają czasu na prowadzenie rozliczania czasu pracy kierowców, dlatego zadanie to wolą powierzyć specjalistom w tej dziedzinie.

Służmy pomocą i radą. Z pewnością będziemy w stanie odnaleźć takie rozwiązania, które usatysfakcjonują obydwie strony, a nasza współpraca będzie owocna i korzystna. Skontaktuj się z nami i zobacz, jak szybko możesz ułatwić funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa.

Skontaktuj się z nami


Zadzwoń na nr 459 580 850 lub napisz na email: biuro@tachoplus.pl


Dołącz do nas na Facebooku


Polityka prywatności