Jeśli chcemy rozliczyć kierowcę z jego pracy, trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie, co składa się na to rozliczenie. A składowych jest tu wiele. W przeciwieństwie do pracowników biurowych, pracujących dziennie po 8H w wyznaczonych godzinach, rozliczenie kierowcy jest bardziej skomplikowane. Pełne rozliczenie kierowcy będzie zawierało ewidencję czasu pracy wraz ze sporządzoną delegacją za okres podróży służbowej oraz wyliczoną dietą. Do tego dochodzi rozliczenie płacy minimalnej na terenie krajów Unii Europejskiej oraz godzin nocnych i czasu wolnego (urlopów/chorobowego). Zestawienie powinno też zawierać informację o naruszeniach czasu pracy i utraty dobrej reputacji przez firmę, dla zarządzającego transportem.

Jak prawidłowo rozliczyć kierowcę

Chcesz rozliczyć kierowcę? Pamiętaj o delegacjach i dietach.


W wypadku wielu firm pracujących w transporcie, najbardziej problematyczne jest prawidłowe naliczanie oraz wypłacanie należności, które dotyczą podróży służbowych. Oczywiście mniejszym utrudnieniem są krajowe wyjazdy, natomiast jeżeli chodzi o transport zagraniczny, trzeba już liczyć się z dość wysokimi kwotami, których źródłem są delegacje, czyli zwroty kosztów poniesionych w podróży, stanowiące dodatek do wynagrodzenia. Aby rozliczyć kierowcę trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo elementów, gdzie bardzo łatwo o błędy, co niestety będzie realnie przekładać się na koszty, jakie musi ponieść przedsiębiorstwo np. przy wypłacie wynagrodzenia.

Jak nasza firma może rozliczyć kierowców?


W przypadku, kiedy klient stawia na nasze usługi, całkowicie zdejmuje z siebie ciężar, którym niewątpliwie jest ewidencjonowanie kierowców zatrudnionych w swoim przedsiębiorstwie. Współpracując z naszą firmą, można mieć stuprocentową pewność tego, że ewidencja będzie prowadzona zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy, oraz zawierała poprawny wykaz godzin, które przez zatrudnionych kierowców faktycznie zostały przepracowane.

Najpierw dokonujemy wstępnej analizy i przygotowujemy umowy o pracę oraz dokumentację pracowniczą dla kierowców, w porozumieniu z kadrami/księgowością firmy, aby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie ich konstrukcji. Dzięki czemu minimalizujemy koszty prowadzenia działalności, pozostając równocześnie w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa krajowego, jak i krajów Unii Europejskiej.

Później sporządzamy listę płac z wyliczaniem wynagrodzenia z uwzględnieniem okresów urlopowych, chorobowych, dni wolnych od pracy. Pomagamy również w przygotowaniu teczek akt osobowych wraz z wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Możemy również przygotować tłumaczenia umów o pracę na język angielski, niemiecki lub czeski (na potrzeby kontroli drogowej, w krajach które tego wymagają).

Gotowe wyliczenie przesyłamy w postaci prostego i czytelnego zestawienia. Nie wymagana jest żadna dodatkowa praca ze strony księgowości, co oszczędza czas przy przygotowywaniu listy płac dla pracowników. Wyliczone kwoty wystarczy ozusować i przedstawić do wypłaty.

Skontaktuj się z nami


Zadzwoń na nr 459 580 850 lub napisz na email: biuro@tachoplus.pl


Dołącz do nas na Facebooku


Polityka prywatności