Wszystkim kierowcom, którzy wykonują pracę poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub poza stałym miejscem swojej pracy przysługuje delegacja, czyli zwrot kosztów podróży. Do tego często dochodzi dieta, czyli koszty wyżywienia oraz nocleg lub ryczałt za niego, jeśli pracodawca nie zapewnia kierowcy noclegu, lub gdy nie ma on rachunku ani faktury potwierdzającej pobyt w hotelu.

Jak rozliczyć czas pracy kierowcy? Delegacje i diety kierowców.

Podstawa to prawidłowe rozliczenie diet i delegacji kierowców


Dla wielu firm transportowych pojawia się tu problem właściwego naliczenia i wypłacania należności z tytułu podróży służbowych. Pół biedy, jeśli jest to podróż wyłącznie krajowa - kwoty nie są tak duże jak na zagranicy, a jej rozliczenie pozostaje po staremu, czyli stanowi koszt dla Pracodawcy.


Jednak kierowcy w transporcie zagranicznym mogą liczyć już na pokaźne kwoty wynikające z delegacji. A delegacja w transporcie zagranicznym jest najważniejszym elementem pomniejszającym zarówno składki ZUS jak i podatek dochodowy, co przekłada się na realne oszczędności w firmie.


Składowych jest dużo, łatwo o pomyłkę, a całość ma duży wpływ na koszty poniesione przez przedsiębiorstwo. Nasza firma pomoże Państwu prawidłowo rozliczyć delegacje i diety wraz z ryczałtami za nocleg, zarówno dla transportu krajowego jak i zagranicznego. Sprawnie, szybko i zgodnie ze wymogami prawa, a wszystko to w cenie podstawowego rozliczenia czasu pracy kierowcy.


Skontaktuj się z nami


Zadzwoń na nr 459 580 850 lub napisz na email: biuro@tachoplus.pl


Dołącz do nas na Facebooku


Polityka prywatności